21 Čvn

Pravidelné jednání

Dnes opravdu dlouhé a výživné! Nějaké tradiční dotazy + projednávání mzdového předpisu + info o plánovaných přesčasech v II. půlce roku… Je toho toliko, že se ani nemá cenu více rozepisovat, a raději si sami počtěte v zaheslované sekci „soubory ke stažení“… Ti naši členové, jenž neznají heslo, nechť si o něj neváhají napsat.. 🙂

3 komentáře: „Pravidelné jednání

 1. Po přečtení zápisu z jednání : Kategorizace prací na pozicích Trim 1-11 jsem nabyl dojem, že vedení vůbec neví co nově zavedená pozice Trim1- 13 ( sloučení pozic T1-1+ T1-13)obnáší. Operátory nezajímá, že pozice vyhověla při přeměření v roce 2019, kdy byly na kabeláž jednoduché modely PD,GD,JC. Pozice 13 a 1 byly samostatné pozice a kabeláž byla o 1/2 hmotnosti lehčí než u NX4.
  V roce 2021 došlo k dost výrazným změnám kvůli kterým bylo požadováno nově přeměření : byly sloučeny 2 nejtěžší a fyzicky nejnáročnější pozice na části linky Trim-11.Operátoři musí zvedat až 30 kg kabeláž, přenášet ji a vykonávat práci 2 pozic. Nejhorší je zvedání a přenášení kabeláže u NX4 plugin , NX4 hybrid a následná manipulace s kabeláží, kde si myslíme, že by tato pozice neprošla přes přeměření lokální svalové zátěže.
  Vítáme kroky, které jsme sice požadovali v březnu 2021 ohledně teploty kabeláže na pozici 13, která se do dnešního dne zlepšila pouze částečně ( pec stále nestíhá prohřát kabeláž u NX4 plugin a hybrid – stále studená kabeláž).
  Povolení rotace problém neřeší. Ne vždy je možné se 100% střídat. Operátor, který již v daný den na pozici byl a chytnul sekvence s plugin hybridy to odmítne, protože je vyčerpaný. Případně si někteří operátoři oddělají 2 hodiny v kuse a pak odmítnou oprávněně střídat protože si svoje odpracovali a už chtějí mít od této pozice v daný den pokoj.
  Odbory by měly dále důrazně požadovat přeměření této pozice protože přeměření z roku 2019 je již bezpředmětné a nemůže se vůbec srovnávat s nově sloučenou pozicí . Může se totiž stát, že se v budoucnu opět zrychlí linka a pozice zůstane sloučena .

  1. Tak máte chodit na fitness tréninky do centra zdraví a přestaňte brblat že nezvednete nějaký kablík.

  2. Další operátor co si stěžuje na jedinou pozici s kabeláži co v daném týmu mají. Pokud se nepletu, tým za tebou má kabeláž téměř na každé pozici. Proč tady nenapíšeš, že při sundavani dveří se opirate o manipulátory a ještě k tomu máte klimatizaci hned nad sebou. Kdyby jste byli tým, tak se tam střídate častěji, je to vše jen o domluvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..