18 Led

Nová podoba Kolektivní smlouvy dojednána!

Dnes jsme zástupcům Společnosti prezentovali výsledky víkendového elektronického hlasování, ve kterém delegáti jednoznačně rozhodli o PŘIJETÍ aktuálně dojednané podoby nové kolektivní smlouvy. Tato je tedy tímto dojednána, a ještě v tomto týdnu ve čtvrtek by mělo dojít k oficiálnímu podpisu.

Takže ještě jednou pro zopakování, níže ve stručnosti dojednané změny:

– platnost první obecné části KS na následující 4 roky, a to již od ledna ( namísto dubna )
– nabídková povinnost pracovního místa ( pokud je k dispozici ) při ztrátě zdravotní způsobilosti
– zvýšení odstupného při ztrátě zdrav. způsobilosti ( po 5-ti letech dvounásobek, po 10-ti trojnásobek, a po 15-ti letech ve Společnosti čtyřnásobek průměrné mzdy )
– zvýšení počtu hodin pro odborovou činnost

 

– platnost druhé mzdové části KS na následující 2 roky, a to již od ledna ( namísto dubna )
PRO ROK 2021:
– zvýšení základních mezd o 2,5% ( pro Op3 +800Kč ) a to již od 01.01.
– zvýšení docházkového bonusu +400Kč ( nově tedy 2.000Kč měsíčně ) a to již od 01.01.
– zvýšení  hodnocení +400Kč ( nově tedy 3.900Kč / kvartál průměrné „B“- čko ) od 01.04.
– jednorázový bonus +10.000Kč splatný v únoru ( 6.000Kč covid bonus + 4.000Kč bonus za dvouletou platnost KS )
– úprava tabulky za splnění plánu ( po starém bychom při plánu 274.600 aut / rok nedostali nic, po novém dostaneme bonus alespoň ve výši 46%, tj. 2x 23% )
– zmírnění krácení letního a zimního dovolenkového bonusu
– závazek, že mimo vládní a hygienická nařízení nebude u nás nařizováno nošení roušek a podobných ochranných pomůcek
PRO ROK 2022:
– zvýšení základních mezd o 3,9% ( pro Op3 +1.300Kč ) od 01.04.
– jednorázový bonus +4.000Kč za dvouletou platnost KS splatný v dubnu
– zavedení kafeterie od dubna: 0-5 let +200Kč, 5-10 let +300Kč, 10 a více let ve firmě ( pod kmenem ) +400Kč měsíčně

 

protokol o hlasování delegátů

20 komentářů: „Nová podoba Kolektivní smlouvy dojednána!

 1. Zdravím chci se zeptat jestli na ten covid bonus se vztahuje exekuce a případná srážka této částky se mzdy

 2. Chtěl bych všechny poprosit, aby se zamysleli nad tím co pro ně Patrik a ostatní vyjednali. Vzhledem k ekonomické situaci obecné i na úrovni Hyundai je to velmi velkorysé. Zkuste se vžít do role kdybyste vlastnili Hyundai. Přišlo by Vám ekonomicky logické, když se Vám dařilo hůře, abyste zvedali mzdové náklady? Existuje spousta společností, které aby přežily krizi mzdy snižovaly.

 3. Ve 3. kole vyjednávání bylo ze strany odborů zmíněna podmínka ohledně dosažení výroby, pro případné znovuotevření jednání o mzdové části KS, při dosazení určitého počtu aut, pro rok 2022. Platí ta podmínka 🙂 a nebo jste ji vypustili 🙁 ?

  1. V KS se k tomuto tématu vztahuje toto ustanovení: „V případě, že pro rok 2022 bude naplánovaná nebo reálně dosažená hodnota výroby alespoň 330.000 vozidel, smluvní strany bezodkladně zahájí vyjednávání o Části II. Kolektivní smlouvy pojmenované „Podmínky zaměstnávání“. Takže nic se nevypustilo.. 🙂

  1. Protože historicky byla platnost KS vždy od 01.04. byť někdy se zadařilo sjednat růst mezd i o nějaký ten měsíc dříve, což se konkrétně v tomto vyjednávání zadařilo tak napůl..

   1. Pokud se při výběrovém řízení rozhodnou pro spolupráci s jistým poskytovatelem, tak ten umožňuje onou cafetérií nabíjet právě i onu multisportkartu.. 🙂

 4. Myslím si že na situaci co se vše kolem nás děje je tohle více než dobré. Podle sebe co jsem si myslela že dostaneme byli tak listky do kina a možná tak nějakou děkovnou kartičku. Bohužel budou zde zase lidi kterým se to zda málo a podobne věci ale taky podle toho kolik je odborářů a kolik ne mluví za vše. Za mě super práce myslím si ze až se situace zlepší určitě bude vše jednodušší a taky se bude moct vyjednat více.

 5. Stale nechapu proc neni splneni planu 100procent. My prece nemuzeme za to ze je nizsi plan vyroby. My plan splnime cely a ne jen na 45 procent.
  Jinak zbytek ujde.

 6. Věřil jsem, že zvýšení pro rok 2022 bude k prvnímu lednu 2022, tak jak tomu bylo i při minulé KS. Celkově jsem doufal, že ten druhý rok bude vypadat lépe. Škoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..