1 Zář

Den poté…

Celé léto se drtivá část našich zaměstnanců potí na pracovišti v rouškách.. Celá republika ví, že jsme si všechna ta opatření v okrese FM doslova vyžr*li až do dna. Dnes jsme si měli KONEČNĚ ulevit, avšak náš chlebodárce byl proti. Kvůli třem pozitivním z jednoho kolektivu a haly, totiž nařídili více jak 3.300 zaměstnancům používat roušky i nadále, nově jako součást OOPP.

S nově zavedeným OOPP ovšem souvisí i povinnosti, které však vedení Společnosti jaksik i nadále ignoruje. Jednou z nich je dodržování bezpečnostních pauz, viz nařízení vlády 361/2007 Sb, paragraf 39, bod 1 Dle informací mnoha zaměstnanců z dnešních směn, nejen že dochází k opožděnému a neadekvátnímu školení BOZP, a následné zmatečné distribuci jednorázových roušek, ale také bezpečnostní pauzy nejsou dodržovány v souladu s výše uvedeným Nařízením Vlády!

Firma prozatím vychází z nějakého rozboru ZDE na webu, dle kterého nejsou roušky OOPP, a nemusí tak ty bezpečnostní pauzy navíc zaměstnancům poskytovat. My jsme dnes celou situaci samozřejmě řešili se specialisty z RP OS KOVO v Ostravě. K výkladu, který máme nyní k dispozici, a sice že roušky jsou OOPP, se navíc kloní i bezpečák a soudní znalec v oblasti BOZP, jenž zastupuje Svaz průmyslu a dopravy v Radě vlády.

Fakt je tedy ten ( na základě výše uvedeného), že od dnešního dne je každému zaměstnanci upírána bezpečnostní pauza v souhrnu 20 minut na směnu- což je rozdíl mezi tím, co máme aktuálně nyní, a tím, co má dle daného NV být. 

Zítřejším dnem tedy budeme formálně řešit stížnost na OIP, příští týden s nastalou situací osobně seznámím členy autosekce při OS KOVO, zástupce AutoSAPu ( jehož je HMMC členem), a samozřejmě nesmím opomenout ani korejské odboráře. V hledáčku médií jsme již nyní…

Mějte na paměti, že všechno co děláme, děláme pro vás, nicméně nic nelze vyřešit hned, a všechno nějakou tu dobu hold trvá. Děkujeme za trpělivost, za vaší podporu, a určitě vás budeme i nadále informovat- tenhle typ informací, na firemním plusku, totiž dozajista nenaleznete.. 🙂

S VÁMI V TOM NEJSME SAMI, S NÁMI V TOM NEJSTE SAMI !!!

 

20 komentářů: „Den poté…

 1. Tak nevím, nejdřív zakažou kouřit a teď jsme dostali náhubky. Co bude dál? …..
  Od ledna bude povinný Islám!! Ať se připravíme na další vlnu imigrantů, až budou u nás chtít pracovat.

 2. Muzu ty rousky reklamovat? Misto viru to totiz chyta vlhkost. Doufam ze se firma priste nerozhodne bojovat proti AIDS

 3. Nařídit nošení roušek a zároveň tolerovat, že ty roušky mají všichni na ´půl žerdi´ je tak trošku na Darwinovu cenu. Všude varují, že nejhorší co může být, tak malé prostory kde se koncentruje velké množství lidí, kteří v místnosti vytvářejí aerosol, který se pak nemá v tak malém prostoru kde rozptýlit. Takže selským rozumem je menší pravděpodobnost, že se nakazím na lince od úzké skupinky spolupracovníků než na šatně nebo kantýně. Poslední ať zhasne

 4. Jsem to prošel a všichni měli roušky tak je to správně. Kim mě pochválil že lidé poslušně poslouchají, tak roušky zas na hubu a šup do práce a jedem normy a kusy musí být, jo a žádná pauza nebude. A nechces přesčas?

 5. nato že včera jzme dostavali jednorazove roušky a nikdo nam nebyl schopny řict jesli jsou na 40 minut nebo na celou šichtu nebo na tyden

 6. Az skonci na jare 2021 druha vlna naridi i gumove rukavice. Samozrejme na vrcholu druhe vlny budeme zase jako jedini vyrabet. Korea styl.

 7. Zaměstnanci automobilky Škoda Auto nemusí od 24. června 2020 nosit roušky, pokud je teplota vyšší než 22 stupňů Celsia. Od 1. července 2020 je navíc nošení roušek pouze dobrovolné.

 8. Hezky je hygiena vysvlékla do naha. Aneb když tam nic nemáte a máte vše pod kontrolou tak proč se tam bojíte sundat roušky?

 9. Firma vyrvava uderna hesla jako Spolecne to zvladneme a Budme navzajem ohleduplni a potom vas potrestaji spatnym hodnocenim kvuli tomu ze vam zavolala hygiena ze mate jit do karanteny.

 10. Včera jsem celou ranní směnu neměl roušku a nikdo nic neřešil. Nadřízený GL mě o OPP neinformoval, a žádné roušky mi nepředal.

 11. Kromě 20 minutovych přestávek bozp, nedostavame příplatek 4 koruny na hodinu za zdizene dýchání na pracovišti když jsou teď roušky Opp, teď se vyhazujou nesmyslně za roušky v době krize a při kolektivním vyjednávání nebudou peníze pro zaměstnance na platy protože se bude vedení vymlouvat skrze krize. Roušky ať jsou dobrovolné

 12. Školení BOZP na směně B podle informací proběhlo 14dni zpět, když měl poruchu výtah na TRIMce, asi tolik ke komedii Hyundai je vic než zákon.

  1. Taky jsem proti nošení roušek, ale to že odbory to řeší až teď? Nějaké delší přestávky nebo větší distribuci roušek,… Tohle už měli řešit dávno a né na konci léta,… Nakonec všichni dostanete štít(ne jen ten přes nos a ústa, ale ten co chrání celý obličej, ať to nahradí i brýle) a dezinfekční přípravek na jeho údržbu

   1. Pletete si bohužel hrušky s jablkama.. Dříve to řešit nešlo, protože šlo o nařízení vlády, ministerstva zdravotnictví či KHS.. Roušky tak byly povinné úplně na jiném právním základě!!! Včerejškem se však tato situace změnila..

    1. Hele a co chcete teď dokázat?? Mít zásobu jednorázových roušek na rok? Dělám na Assembly a většina lidí používá své roušky které nijak neošetřují nečistí, možná jednou za týden vyperou s monterkama, ještě jsem na lince neviděl nikoho, že by si měnil roušku co 2hodiny,… Ano obtěžuje to při práci, ale očividně hned jen tak nezmizí a odbory vyjednají co, že budu mít roušek zásobu na rok a první prestavku delší o 5minut,… To raději ať používáme roušky své a dostanem rouškovné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..