31 Srp

Roušky v HMMC i po 01.09.2020

Moc dlouho nám ta radost tedy nevydržela, jelikož naši chlebodárci měli v záloze zpracován plán, jak nás donutit roušky nosit i nadále. Jedinou legální cestou totiž je, zařadit je jako OPP- a to se k zítřejšímu dni bohužel stává realitou. 🙁 Co však již je ( z našeho úhlu pohledu ) za hranou, je způsob, jakým to provedli.

Vyjímečně uveřejňujeme zápis mimo zaheslovanou sekci, a to i s ohledem na zavážnost situace. Doporučujeme si jej podrobně pročíst až do konce, viz: Speciální jednání 31.08.2020

Vedení Společnosti se mimo jiné odkazuje na Ministerstvo zdravotnictví. Na tamním webu je uvedeno, že funkčnost jednorázové roušky jde po dvou hodinách rapidně dolů. Tento druh OPP nám však chtějí distribuovat pouze v množství 1ks / směna. Přitom zákonnou povinností zaměstnavatele je zajistit OPP včas a v požadovaném množství!!!

A dále jsme mimo jiné moc zvědaví, jak se od zítřejšího dne popasují s navýšením bezpečnostních přestávek, a to konkrétně v součtu o 20 min, ostatně jak o tom hovoří nařízení vlády 361/2007 Sb, paragraf 39, bod 1 protože jde tzv. o obtěžující OPP.

Celou touto akcí „Z“ se samozřejmě budeme vážně zabývat, a o dalším vývoji vás informovat.

DOPLNĚNO  ( 19:15h ): Vzhledem k nastalé situaci nabádáme, aby všichni zaměstnanci po svém nadřízeném žádali každé 2 hodiny novou jednorázovou roušku. Nebude-li vám tato poskytnuta ( což je od zítřejšího dne zákonná povinnost zaměstnavatele ), ROUŠKU MÍT NEMUSÍTE!!! A opět platí to, že neznalost legislativy ze strany vašeho nadřízeného vás nemusí absolutně vůbec zajímat ( čest světlým vyjímkám ).

ODŮVODNĚNÍ: zákonnou povinností zaměstnavatele je poskytovat dostatečné množství OPP, a to bez finanční spoluúčasti zaměstnance. Tím, že Společnost zítřejším dnem zařadila roušky do OPP, vzala na svá bedra i tuto povinnost. Zaměstnavatel v zápise mimo jiné uvedl, že vychází ze studií uvedených v opatřeních Ministerstva zdravotnictví. Tento zdroj tedy sám de facto označil jako relavantní. Avšak to stejné Ministerstvo taktéž říká, že „životnost jednorázových roušek bývá okolo dvou hodin. V případě, že se více zadýcháváte, dochází k většímu navlhnutí roušky a tím ke zkrácení její životnosti“. Pokud je tedy opravdovým zájmem Společnosti chránit zdraví svých zaměstnanců, bude od zítřejšího dne distribuovat minimálně 4ks jednorázových roušek na zaměstnance / směnu. Avizovaný příděl 10-ti kusů ( na 10 směn ), na základě výše uvedeného, totiž „vystačí“ sotva na 2,5 směny, tj. do půlky čtvrteční směny..

 

16 komentářů: „Roušky v HMMC i po 01.09.2020

 1. jednorazove rousky a ofenziva nasich novych modelu zazenou koronavir do kouta a potom ho znicime obedem za 1 korunu uz dnes se mame lip nez zitra i kdyz bez bonusu

  1. Přesně tak proto pojedem i víkendy a povinné přesčasy za ty co mají covid, výroba jede, auta se prodávají, ekonomika funguje. A nový tuscon se blíží pomalu ale jistě tak pojďme roušky nasadit a do boje!

 2. Ta desinfekce areálu a výrobních prostor probíhá jako kdy? O víkendu? Covid-19 si podle vás bere v pracovní dny volno?

 3. Davaji 10 rousek pro pristich 10 pracovnich dni na osobu cimz vlastne sami priznavaji jaka je situace a jake maji prognozy.

 4. A jaké premie ?? ty drobné ? To si strč klidně za klobouk lopato a doby kdy ( NORMÁLNÍ ) lidi čekali za branou jsou davno pryč!

 5. Věří vůbec někdo těm číslům, které najednou vedení zveřejnilo? Je to 3,6 rem nebo 15000 rem? To že najednou rozdávají roušky a že po mlčení najednou zveřejňují čísla naznačuje mnohé. Hodně štěstí všem a ti co chápou jistě vědí jak se od 10 měsíce nejlépe ochránit.

 6. Narizeni rousek znamena zhorsene prac.podninky.Tak by meli byt priplatky za zhorsene pracovni podminky

 7. Vy jste všichni samá práva a žádné povinnosti, prostě si to nasaďte a držte huby, není to nafurt

 8. Budete mít jednu roušku celý den a jestli sundate tak prémie dolů nebo výpověď venku před branou čeká plno lidí na vaše místo

  1. Tak to bych chtel videt ty davy co cekaji na tvoje misto. Ted uz to totiz vubec neni pravda! Naopak. Ty casy kdy si zamestnavatel mohl s lidmi vytirat prdel jsou pryc

   1. To je ale asi hloupost ne ?
    Lidi bez práce skokově přibývá a montovat nekvalitní předražené hyjundaje dokáže i čkověk s dochozenou ZŠ..

  2. Jo budu ji mit cely den. I pri spanku. Je to prece jednorazova rouska od Hjonde takze zaruka 5 let. Snad se dostanu do prace pres ten dav co ceka pred vratnici.

 9. Co se přestávek týče budou jak jsou po dvou hodinách 10 minut a obedova 25 ono v tom paragrafu není že jsou to přestávky navic ale že mají být což firma splňuje a tím se firmy nijak nezastavam a jako svářeč bych chtěl mít nehořlavou roušku nenechám si na hubu seskvarit nějaký papir

  1. Bezp. pauzy, mimochodem placené zaměstnavatelem, nelze zaměňovat se zákonným volnem na jídlo a oddych.. Teď máme celkem 15 min bezp. pauzu a k tomu 30 min zákonné volno ( v souhrnu 10 + 25 + 10 min ). Nově ty bezp. pauzy mají být v délce celkem 35 min, takže nám tu „lítá“ 20 minut.. A s těma papírovýma rouškama u svářečů naprostý souhlas- tohle, stejně jako plno ostatního, NEDOMYSLELI!!!

 10. Diktatura nezná mezí za chvíli nám budou říkat i jak se máme chovat doma a včem chodit oblečení chce se mi z toho blejt . A jsem zvědav jak vyřeši ty bezpečnostní přestávky a taky roušky co 2 hodiny nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..