2 Dub

Výroba po Velikonočním pondělí

Dnes nám byla oficiálně předána informace ohledně výroby po jarních svátcích.. K našemu „velkém překvapení“ jdeme v tomto ve šlépějích našeho sesterského závodu KIA v Žilině. A to znamená, že i u nás v Nošovicích pojedeme od úterý 14.04.2020 pouze na dvě směny s tím, že ta třetí ( noční ) bude vždycky doma na stávajících procentech ( 70% průměrného výdělku ). Zatímco v KII s tímto omezením počítají do konce měsíce dubna, u nás konec tohoto režimu stanoven prozatím není…..

O pracovním rozvrhu na převodovkárně a na pozicích, které vykonávají jiné nezbytné práce, budou zaměstnanci informováni, jakmile bude připraven konkrétní výrobní plán.

Vzhledem k očekávaným absencím mohou být zaměstnanci, kterým dle směnového kalendáře vychází na daný týden noční požádáni, aby přišli „doplnit stavy“ na směny ostatní, tj. ranní či odpolední. Jen pro úplnost pak připomínáme paragraf 84, ZP.:

 

 

53 komentářů: „Výroba po Velikonočním pondělí

 1. TPCA prodluzuje odstavku az do 4.5. a zamestnanci dostanou 85% mzdy tak at si Hjonde uzije svych 5 minut slavy nez se za par dni ukaze pravda

  1. Jj to je jiný level, Hyundai jede jak urvaný z řetězu,a odstupy?to fakt neexistuje,aby toho nebylo málo tak v odpočinkové zóně klasika o pauzách i mimo ně roušky dole, židličky u sebe,co kdyby se náhodou neslyšely hlavně se neshlukovat ale že se nedá v roušce pomalu ani dýchat natož makat to nikoho nezajímá hlavně jedeme kusy,kusy,kusy

  2. Ale no ták..trošku snad něco vydržím !
   Mě nevadí chodit do práce..co mají říkat prodavačky (i ty z Lidlu ), řidiči, ajiní…

  3. Chudáčci malí. Policajti, hasiči, lékaři, prodavačky a další se setkávají s anonymním davem a riziko je daleko větší než v uzavřeném kolektivu ve fabrice. Je jasné že se nemakčenkům nehce do práce když můžou doma sedět za 70% a nic nedělat.

  4. Nevidím jediný důvod, proč by při případném propouštění, měli odcházet ASCARI zaměstnanci. Ba naopak !

  5. Mám noční jsem doma ale zaměstnavatel mi zavolal dnes přijď na noční musím přijít když mám mít až odpolední

   1. Kouřit se nesmí akorát na kuřárnách v okolí výrobních hal, jinak co vím mobis a celé okolí a dodavatelé jsou v pohodě..
    I v rádiu dneska Hyundai podpořila na Orionu moderátorka, když říkala že po tak dlouhé době se přece 12 tis.zaměstnanců pro koncern určitě těšili do práce z nudy doma.

 2. Ahoj Patriku,
  je to paradox: vláda zpřísňuje opatření pro pohyb na ulici, zakazuje lidem jezdit do izolace na chaty a chalupy, ven se nesmí bez roušky, dokonce se uvažuje o posílení pravomocí policie, ale výrobní provozy jedou dál na plné obrátky. Tisíce lidí chodí každý den do továren, které podle samotných zaměstnanců často fungují jako inkubátory na šíření koronaviru. Za branami továren jako bychom vstupovali do zcela jiných, soukromých států, v nichž zákony a vyhlášky České republiky pro pohyb venku prostě neplatí. Kde jste svým zaměstnavatelem nuceni dělat věci, za něž byste byli kdekoliv vně jeho ,království‘ přísně potrestáni. Kde musíte po dobu osmi až dvanácti hodin v uzavřeném prostoru sdílet (kontaminovaný?) materiál a pracovní prostředky s několika desítkami dalších kolegů, s nimiž jste v těsném kontaktu. Kde ,poddaní‘ namísto toho, aby byli nabádáni ke zvýšené opatrnosti, jsou šéfy (schovanými v bezpečí svých home-officů) poháněni ke zvýšené produkci, jako za normálního stavu. V tuto chvíli nám nezbývá než doufat, že hygienik zavře provoz s prvním případem. Bude to mít pro spoustu lidí nepochybně vážné sociální dopady, ale pokud se to provede včas, vyhneme se alespoň těm zdravotním.

  1. Vláda uvolňuje pravidla. Otevřené hoby markety, sportoviště, výdejní okénka v restauracích, apod.
   Je potřeba otevřít Hyundai a ekonomiku. Kia už šlape od minulého týdne.
   Hypermarkety s jídlem fungují taky bez omezení a taky tam jistě chodíte.
   Odkud jste ?

   1. Co je to za chuj , měla být fabrika zavřená do konce měsíce, jak škodovka stejně nikdo nekupuje hyundai. Aha raději riskujes zdravý lidí.

    1. a od května by se změnilo co? zase byste skuhrali, že to chcete protáhnout o další měsíc, sedět na zadku a sosat procenta. výmluvy na zdraví jsou alibismus, těch pár úmrtí jsou lidé, kteří by umřeli tak jako tak, pěkně zpátky ke strojům

   2. Ty travis v hypermarketu 8 hodin? Az budes ty nebo nekdo z rodiny lezet na plicni ventilaci nezapomen rozjimat nad ekonomikou.

    1. A co když jak píše pán třebaz někdo z rodiny dostane rakovinu..taky bude nadávat na to že hyundai c covidové éře jede ?

    2. hodinu tam nebo 8 hodin jinde..potkám toho, ten zase tamtoho…tak se při tom šroubování bezpečnostních pásů nesmíte škrábat tolik na p*deli a budete v pohodě !

 3. Automobilka Škoda Auto potřetí prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli pandemii koronaviru, a to až do 27. dubna. Původně se měla výroba spustit v pondělí 6. dubna, poté 20. dubna. Informaci o prodloužení odstávky firma sdělila zaměstnancům prostřednictvím SMS zprávy. Po dobu trvání odstávky zaměstnanci dostanou 75 procent průměrného výdělku.

 4. Tak nevím, ale tohle je neskutečný risk to rozjíždět zrovna v době kdy to bude všechno kulminovat a kdy všechny automobilky budou stát. Ano, může jim to vyjít, ale také může dojít k tomu, že vyřadí na 3-6 týdnů fabriku úplně z provozu plus si udělají takové jméno, že tu pošramocenou pověst budou desítky let dávat dohromady.

 5. Automobilka Škoda Auto podruhé prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli pandemii koronaviru, a to až do 20. dubna. Původně se měla výroba spustit 6. dubna. Informaci o prodloužení odstávky firma sdělila zaměstnancům prostřednictvím SMS.

  1. Jóóó a ty tady budeš určitě až do důchodu, mezitím tě 5x povýší a hygienická stanice ve F-M zjistí, že si vůči Covid-19 imunní

 6. Asi není moc dobrý nápad, když budou vypomáhat lidé z noční která by měla být doma. Dojde akorát na míchání směn. Už tak je na směně moc lidí. A my zvýšíme počty kontaktů a budeme 8 hodin v jiném kolektivu. A pak budeme zase na své směně a k nám dorazí další člověk zase z jiné směny. Super nápad jen šířit virus.

   1. Jedna směna se stejně zruší. To není udržitelné, aby byla každá noční doma. Kdo by to platil. A dodavatelé nemají takové rezervy aby platili 70%. Kdo teď asi bude kupovat auta. Lidi mají starosti o přežití. I dvě směny bude těžké udržet.

    1. Na automobilky se vztahuje kurzarbeit. Tady vůbec nejde o mzdy ale zvrhlé plány vedení na využití situace když všechny ostatní automobilky stojí.

 7. Samozřejmě že budu řešit prevodovkarnu když tam asi dělám. Nějaké assembly me vůbec nezajímá. A jo vadí mi že vy budete jeden týden v měsíci sedět doma za 70 procent a my budeme furt muset rubat. Neříkám nic kdyby byla normální situace. Ale v momentální situaci která je se mi to bohužel nelíbí. A co se týče propouštění tak nevím co furt z toho máte tak nahnano. Ja určitě nejsem ten typ co si nechá všechno líbit a propouštění se nebojím.

  1. Tak šup, šup, běž jinam, už na tě čekají s takovýma královskýma penězma jinde..Za tebou čekají lidi, kteří nechcou sedět za 70 procent doma

   1. Ty hrdino…., pondělí i úterý jsme my, nechtění z Transmission Shop byli v práci, tj. 6. a 7.4, … kde je ta desinfekce a slíbená zpřísněná hygienická opatření, když ani na WC nebylo uklizeno, špinavé umyvadla , nevysypané odpadkové koše, o toaletách a kancelářích odpoledních směn raději no comment….,(roušky zřejmě také došly).
    To se čeká na “Starosty” z finálky, aby začalo vše fungovat tak jak má ??? Vy polobozi, uvědomte si že HMMC není jen o Vás a Vašem egu….

  2. Vidíš a plno lidí nezajímá vaše ubrecena prevodovkarna, vsude někdo od vás napíše co ta prevodovkarna, proč oni musí do práce, proč to není jak jinde na hale a neustále proč proč proč. Tak když se nelíbí skoncte, běžte robit do mobisu. MY taky nebrecime že vy nemáte noční

   1. Jenže spousta z nás tu noční chtělo nechat nestáli jsme o to aby ji zrušili. Když se ti nelíbí můj komentář tak na něho taky nemusíš reagovat. A ten ohraný koment že když se ti nelíbí běž jinam tak ten se vy co si pro korunu necháte vrtat koleno snad učíte zpaměti nebo co. Už je to ohrane a měli by už jste přijít s rozumnějším argumentem.

 8. Takže zhruba jeden týden v měsíci by měli být všichni co dělají noční doma za 70% v průměru což nepůjde ve výplatě moc poznat takže proč ne. Ale zase je tady otázka co převodovkárna? Tam už se noční nějaký ten pátek nedělají. Takže my zase budeme chodit do práce pořád? Fakt tady ty jejich rozhodnutí už mě začínají pěkně vytáčet.

  1. Proč pořád brecite na té prevodovkarne? Přejdi na jinou halu, třeba na assembly na trim1, když se ti u vás nelíbí. Všichni co u nás byli od vás, byli rádi jak se vrátili zpět. Nebo si najdi jinou práci,ale neřešte neustále jen prevodovkarnu

   1. Tvl to je argument jak z 90 let jdi na jinou halu nebo můžeš jít, nikdo nebrečí ale tobě by se taky nelíbilo mít jiné podmínky 4 roky než ostatní..

  2. Chlape, v dnešní době propouštění na všech stranách, buďte rád, že nějakou práci ještě máte.

   1. Zase máme být rádi? Zase máme poslouchat argumenty „za branou čekají další, když se Ti to nelíbí můžeš jít, každý je nahraditelný apod. Chcete aby se to stalo Firemní kulturou? Děkuji, nechci. Chtělo by to trošku hrdosti a sebevědomí než začneme stahovat kalhoty a „přizpůsobovat se“ Hlavu nahoru, jedeme dál, ale ne jako otroci , ale lidé, na kterých firma stojí….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..