18 Bře

Pali, pali, pali! když se má vyrábět- pomalu, pomalu, pomalu! když jde o zdraví….

Když je potřeba „bouchat“ sobotní přesčasy kvůli náhle zvýšené poptávce po našich výrobcích, musíme všichni táhnout za jeden provaz, ukázat sílu a jednotu- promlouvá k nám, prostřednictvím firemního tisku a televize náš pan prezident ( z vedení Společnosti ) .. A naši zaměstnanci ji taky ukázat UMÍ, to všechna čest a klobouček důle!!!

Když je potřeba efektivněji bojovat s neviditelným a nebezpečným nepřítelem, tak to najednou máme na všechno času dostatek.. 🙁 Aktuálně jsme totiž jedna z posledních automobilek nejen v bývalém Československu, ale i Evropě, která stále neohlásila přerušení výroby z důvodu ochrany zdraví svých zaměstnanců.. Otázka, proč naše společné zahraniční vedení ( včetně závodu KIA Žilina ) je v zásadních strategických rozhodnutích pomalejší než drtivá většina automobilového managmentu v Evropě, zůstane patrně nikdy nezodpovězena. Stejně tak jako otázka, zda-li tento hazard se zdravím našich zaměstnanců stojí vůbec někomu opravdu za to..!? Čas běží a virus se šíří……… A v naší firmě se ještě paradoxně nařizují přesčasy, protože čím dále více našich zaměstnanců vzalo ochranu zdraví do svých vlastních rukou! Za naše vedení Společnosti, jenž má toto na svědomí, se již nyní UPŘÍMNĚ STYDÍM!!!

JINAK ZÍTRA BY MĚLO PROBĚHNOUT AVIZOVANÉ JEDNÁNÍ, NA KTERÉM SNAD UŽ I NÁM V NOŠOVICÍCH SDĚLÍ TO, CO CHCEME VŠICHNI SLYŠET….. 

A než se toho vůbec dočkáme, můžete si alespoň přečíst jeden z mnoha postřehů našich kolegů, který aktuální situaci vystihl naprosto přesně, a poprosil nás o uveřejnění:

Velice oceňuji vaši činnost a stojím za všemi kroky, které činíte v souvislosti s nákazou. Je zvláštní, že přestože žijeme v jiném století, jiném systému, vlastnosti lidí ,kteří mají rozhodovat a někdy rázně bouchnout do stolu a vzít na sebe osobní zodpovědnost, se nemění. 

Jako pamětník ČERNOBYLSKÉ TRAGÉDIE vidím ten samý alibismus u zodpovědných lidí a pohrdání námi , obyčejnými lidmi, kteří nemají ambice někoho vést či řídit, nemají ambice mít možnost koupit si za své prémie  cestu kolem světa. Chceme se těšit se svými rodinami , chceme být dobrými rodiči a vychovávat své děti ,chceme být dobrými dědečky a babičkami, a těšit se ze svých vnoučat , chceme i samozřejmě pracovat , ale pracovat v podmínkách neohrožujících naše zdraví a životy. 

Vy, kteří rozhodujete, přijďte mezi nás na provozy, jen tak bez roušky, podejte nám ruce a uklidněte nás, že se nic neděje a že to dění okolo nákazy je jen nafouknutá bublina. A pak jeďte domů prostředkem hromadné dopravy. Běžte za svými manželkami , za svými dětmi , za svou babičkou a svěřte se jim , jací jste hrdinové , že jste byli v kontaktu s více než 100 lidmi , bez roušky a že jste s nimi sdíleli jídelnu ,dopravní prostředek a WC. Vaše rodina Vás za to jistě pochválí. 
Omlouvám se, za toto emotivní vyjádření ale nemůžu si pomoct……

 

 

61 komentářů: „Pali, pali, pali! když se má vyrábět- pomalu, pomalu, pomalu! když jde o zdraví….

 1. Jestli pojedem dále, tak zavést příplatky za nebezpečí na pracovišti. A vyplatit zpětně od pondělka.

  1. Dobrý den. Plně Vás chápu i mí kolegové. Každý den je nás méně. Modlíme se,aby se přerušila výroba.Jelikož je situace taková,musíme dělat přesčasy. Aby výroba vůbec jela. Vedení jen vidí,norma,norma. Nezajímá je, že nejsou lidi. Občas vylezou s kanclu,jen aby se podívaly kolik bylo vyrobeno kusů. A pak se zas rychle schovají.Je mi líto mistrů na lince,jelikož není norma,ještě dostanou vynadáno.

 2. Sr.t na ně, nejsou schopni rozhodnout za nás, musíme my za ně, nemocenské nebo ošetřovné, máme rodiny, jsme lidi, prachy budou, my nebudeme….

  1. To je opravdová ostuda HMMC včera brali paní proto že byla taky nakažena virem a místo toho aby to zavřeli ne linka jede pořád dál a dělají co proto aby to prostě jelo a aby to ne zavřeli opravdu velká ostuda a hrůza!!!!!!! Lidi neblbněte sám sem šel na nemocenskou mám rodinu a ta mi je přednější než peníze a jak zní přísloví vždy se dá vše udělat a i bez peněz se dá žít a vše vyřešit!!!!!

   1. Kdyby to šlo tak bych zaslal foto jak vypadali Záchody na začátku pondělní šichty na noční bez ubrousků na utrpení poválené všude možně no prostě děs a hrůza a jak jsem pak zašel na záchod a dva borci šli na malou a poté odešli a ani si neumyli ruce nic tak jako opravdu ne to je opravdu hodně moc ostuda a velká!!!!!!

 3. Co si ale do toho Korejci slibujou. Je jasné, že chtějí splnit plán pro tento rok. Ale komu budou prodávat ty auta? Celá světová ekonomika půjde do sra*ek. Už vidím, jak všichni ve velkém kupují Hyundai. Teď tady budeme pracovat a šířit nákazu. Za půl roku budeme doma, protože bude odstávka, nebudou objednávky. Už teď byla znát mírná recese, hlavně u automobilek. Korona virus tomu moc nepřidá. Například Itálie. Kolik si myslíte, že tam půjde nových aut do salonů? Moc asi ne. I stávající objednávky se budou rušit a nové nebudou. Chleba si musíte koupit, ale nové auto člověk mít nemusí.

  1. Ekonomika už je ve sračkách,salóny jsou plné aut které nikdo nekupuje a v brzké době kupovat nebude.My a Kia jsme jediné dvě automobilky které ještě jedou(i když nevím proč).

 4. Ted ukazovali v televizi co udela koronavirus s plicemi mladeho cloveka. Radeji dve bidne vyplaty a na konci roku bez bonusu nez tohle.

 5. Zajímave je že vedení v mobisu rozdává lidem roušky přes sichtou sice se vtom asi nedá moc pracovat ale aspoň něco kdežto u nás v hyundai nikdo na linkách zandou roušku nedostal ani v nich lidí nepracují .Také psali že hyundai zpřísní nějaké hygienické opatření jediné co jsem viděl tak paní u výdeje jídla mají respirátor a příbory se vydávají v obrousku ale to že na odpočinkové zóně je bordel a uklízečky nikde nic extra neutiraji to nikdo neřeší prostě jenom kecy že něco vedení dělá jste . Vedení jste hanba společnosti grc

  1. Jednu jednorázovou roušku máme na cely týden … docela krutý ne? Ani dezinfekce nikde … měli by dat karantenu !! Prosím

   1. Hanwha nám dala roušky 3 .dvě nějaké cinske jednorazovky a jednu šitou aspoň za tohle děkujeme robit v tom je sice masakr ale lepší jak drátem do oka jinak i my zastavujeme.Tyden stojíme úplně týden v omezeném provozu lidi držme se a hlavne zdraví!!!

  2. V Těšíně dostali všichni zamestnanci 4 kusy rousek. Poslalo to vedeni spolecnosti z KR. Tak vidíte jak na vás HMMC s prominutim sere.

 6. Já tam byt na nejvyšších místech..jako Klíčník, Pavelek, Václavínek, Fabián…tak taky nezastavuju výrobu.

  1. To už bude pozdě, už teď je pozdě. Do 14 dnů bude tolik infikovaných v Hyundai bohužel. 🙁 peníze zvítezily. Už jedině uvažovat nad žalobou Hmmc v případě nákazy.

   1. Nevím jak by se to dalo prokázat kde se človek nakazil .Navíc tak moc zpětně kvůli ten inkubační době . Na tohle samozřejmě spoléhají .

 7. Tady se chodí ptát na přesčasy na příští a přespříští týden. Opět očividně na nejvyšších místech nejmenší mozky, zde klasika

 8. Patriku a nějaká finanční kompenzace ze strany dementního vedení(třeba do základu 3000 Kč), aby si udrželi ty poslední pracující lidi by nebyla?

 9. Pry je na stole varianta jakesi omezene vyroby kdy misto 3 smen pojedou jen 2 nebo pouze 1 a po tydnu se nejak prostridaji. Je to prosim bez zaruky. Jestli nejaky zamestnanec lezi ve F-M s koronavirem nevim, ale podivda se ze si ostri hosi z pentagonu tak neurvalym zpusobem stezovali na to ze jim stoji kamiony s materialem na dalnici az jednomu z krajskych politiku ruply nervy a poslal je do prdele. Opet prosim berte bez zaruky.

 10. Jasně ! Zastavme to, ať jsme všichni bez práce !
  Rouška stejně od nákazy nepomůže, tak ji v podniku neřeším. Důležité je si po hajzlu a před jídlem opláchnou ruce !

  1. Nepomůže aby ses nenakazil ty ale aby jsi ty nenakazil ostatní a to je kurva rozdíl. Mimochodem ti to nic neudělá když ji budeš mít. Pokud nikoho nenakazí díky tomu že se bude nosit rouška tak to za to stojí. Ale asi to máš jinak.

 11. Proboha na co čekají az osobne onemocní korejci aby se pak fabrika nakonec zavřela?! Copak nekomu utece neco kdyz bude aspon na 14 dni zastavena vyroba? I Automobilka skoda stoji!
  Staci aby jeden nebo dva byl nakažený a uz se to veze pak se z toho teprve zblázníte!!! Jde videt ze tam jde nekterym nahore akorat o penize a ne o ty lidi a jejich zdraví jinak by nepristupovali takhle!!!

 12. Jako je to blbost lidi. Capat se do práce za každou cenu, však co kdyz dostanu na výplatu o 1000 kč min. To je na hlavu. A pak tady nebo na Facebooku vyplakavat jak nás Hyundai nechce nechat doma. Je to na smich ti dementni lide. Vemte si nemocenskou a nebo ocr a nebrecte jak malé deti. V Hyundai to nepomuze.

  1. Bmw zastavilo výrobu na měsíc co hyundai pořád řeší a nechápe?? Jak střídat směny jaký chuj to nepsal, prostě zavřít na 3 týdny

 13. Jo mi můžeme poumírat, ale pokud se potvrdí, že někdo s toho nemocí leží v nemocnici a pralcoval v huyndai nebo v sunqo tak si na nich novináři smlsnou .

 14. Jsou to jen pomluvy! Nikde nikdo neleží. Do pátku budou i roušky. Tak se všichni prosím uklidněte a začněte tahat jak tady již někdo zmiňoval za ten jeden společný provaz a společně budujme budoucnost !
  Když se nám to teďka podaří, je šance v příštím roce ovládnout trh a věřte, že se procentama a jinými bonusy nebude šetřit !

  Společnost

  1. Chtěl jsem se prosím zeptat, zda by bylo možné zařídit v této době autobusy zdarma. Ve městě už MHD zdarma je !

   1. Ty jedna společnost, tak si nasat tu roušku a pojď makat a napsat hovna tady a ještě se skrývat za nějakou společnost!!!

  2. Dobry den. Bohuzel se obavam, ze vzhledem k vyrobnim kapacitam HMMC, neni ovladnuti trhu technicky mozne. Kazdopadne myslenka to je moc hezka, jen ne kdyz je v sazce zdravi lidi. Dekuji. Prijemny den.

  3. Vážení. Opravdu chcete přispět k tomu, aby to tady vypadalo jako v Itálii. Je smutné, že stavíte své zájmy nad zdravím svých zaměstnanců. Očividně jste rozhodnutí jít i přes mrtvoly. Doufám, že se potom dokážete pozůstalým podívat do očí. Chápou už závažnost situace v celém světě, tak už se nad tím konečně zamyslete i Vy.

  4. No a co lidi řeknete když teda se rozhodnou zastavit vyrobu a třeba k vůli úsporam rovnou propustit třeba 25-50% zaměstnanců?? Ono totiž nejde jen o 14dni to je jenom začatek všech problemu co nastanou. Takže máte plany na splaceni svych hypotek, půjček atd.? Nebo ještě lip v rámci celosvětove krize zruší zavod v Nošovicich. Pak teprve budete radi a vdečni když vam někdo da praci za třeba 15tis hrubeho bez benefitu… Uvědomujete si jak to tu vypadalo před příchodem HMMC? Chcete to zpět?

  5. To už bylo slibovano před 10lety a porad nic ale asi rozdávají peníze jenom tem kteří jsou ted zavřeni, nikam nechodí a tlači lidí na přesčasy a at robi dokud nebudou padat lidí na linkach jak hrušky.

  6. Jasně tahat za jeden provaz… Pojďte si z vedení vyzkoušet co to je být 8 hodin na lince v roušce a potit se v ní jako v létě, kdy se vám do toho zamlžují brýle a být v tak úzkém kontaktu s ostatníma lidma a mít celou dobu strach jestli někdo z nich nebo vy sám nejste přenašeč.. Chybí nám tolik lidí tak proč je nejdete zastoupit, na to nemáte koule.. V kanclu by mi bylo taky dobře a chodila bych do práce dal že… Je mi z vás na zvracení

   1. Tak vám zpomalí takt…dáme nějakou minutu na vzpamatování navíc a zavřeme hubu obědem navíc.! A do toho návýšení platu o 20 % těm co podpoří.

 15. Mám takové tušení že zastaví fabriku jen převodovkárnu nechají jet, a doufám že to tak nedopadne protože už jen to že když na převodovkarne nemáme práci nenechají nás doma ale musíme chodit na jiné shopy ale když to je naopak že ostatní stojí my musíme jet..

 16. Kamarádka má známou ve Fm v nemocnici a říkala že z Hyundaie už tam člověk koronou nakažený leží a druhý čeká na testy tak na co se ještě čeká…

  1. Hoši upřímně vás lituji, zřejmě nebudete mít jinou možnost než to udělat jako v mercedesu, sednout si na konec linky s velkým odstupem lidí.
   Držím palce ať vás ochrání dříve než bude pozdě.

  2. Já spíše nechápu na co pořád čekáte vy. Myslíte si že ty korejce nebo i ty čechy co sedí nahoře zajímáte. Budou zavření fabriky oddalovat co nejdéle to půjde. Zdraví vás a vašich blízkých je jim totálně u prdele. Měli by jste se všichni sebrat a okamžitě jít buď na nemocenskou,paragraf nebo využít ošetřovné. Já jsem taky využil od včera ošetřovné i když to vypadá že mi kvůli tomu uteče povýšení na op3. Ale chuj s tím zdraví je snad přednější. Lidí nebuďte ovce!!!

   1. Slyšela jsem, že je to taková chřipka, teplota, kašlík..a za týden jsi ok .
    Proč proboha hned zavírat fabryku ?!?

     1. Největší šance nákazy je montovna a pak samozřejmě mobhis a transylvánie…ehm Dhymos.
      Myslím ta šance nákazy je jinde malá, kdyžbdodržuju co mám..horší je jít ba nákup..nebo nebezpečnější..chceteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..