17 Bře

Co bude dále…..?!

Nejen celá Česká republika je v karanténě, dokonce i první obce se začínají „izolovat“ a my stále jezdíme do práce přeplněnými autobusy, tlačíme se během velké pauzy v kantýnách, sdílíme stejné pracovní nářadí atd.. Samozřejmě, že firma dělá vše pro to, aby rizikům nákazy předešla- tady opravdu všechna čest, nicméně jde udělat ještě i více..!

S ohledem na stávající situaci, jsme i proto dnes po desáté hodině oslovili vedení Společnosti, a požádali ji o přerušení výroby na 14 dní, viz přepis emailu níže:

Trošku nám ta atmosféra začíná houstnout, a tak bychom chtěli Společnost oficiálně jako zástupci zaměstnanců požádat, aby důkladně zvážila možnost vyhlášení 14-ti denní překážky v práci na straně zaměstnavatele. Zaměstnanci by tak mohli býti doma v karanténě, a tímto svým dílem společenské zodpovědnosti pomoci k omezení šíření nyní „populárního“ viru..
Jen v našem podniku pracuje přes 3 tisíce zaměstnanců, další tisíce jsou navázány v subdodavatelských firmách, a všichni nyní chodí s obavami o své zdraví ( a zdraví svých rodin ) do práce. S vědomím, co se nyní děje, lze jen stěží udržet plnou pozornost a koncentraci, která je potřebná pro udržení nastavené kvality našich výrobků.. 
Prosíme tedy firmu, aby taky svým dílem společenské zodpovědnosti přispěla k ochraně zdraví svých zaměstnanců a jejich rodin, a pevně věříme, že tuto nelehkou situaci všichni společně zvládneme! Ono ne nadarmo se totiž traduje, že ZDRAVÍ JE JEN JEDNO A ZA PENÍZE SI JEJ NEKOUPÍŠ !!!
DOPLNĚNO 17.03., 13:35hod: na dnešním odpoledním jednání nám bylo sděleno, že se vlastně ještě stále zvažují veškeré varianty včetně jejich dopadů ve střednědobém a dlouhodobém horizontu!!! Konkrétní kroky pro další týdny nám pak mají být sděleny ve čtvrtek, případně v pátek….. Bohužel na zodpovědných místech stále nechápou to, že pokud má mít prevence vůbec nějaký smysl, tak se nesmí zbytečně odkládat! :-(((
DOPLNĚNO 16.03., 18:18hod: již máme písemnou reakci na náš návrh a v rámci korektnosti i onu zveřejňujeme: „ O Vašem požadavku na důkladné zvážení možnosti vyhlásit 14-ti denní překážku na straně zaměstnavatele, bylo vedení HMMC informováno obratem. Ujišťuji Vás, že se tímto požadavkem intenzivně zabýváme a v průběhu zítřka obdržíte naše stanoviska nebo náš návrh na společné jednání v dané věci.
DOPLNĚNO 16.03., 16:03hod: prozatím jsme neobdrželi žádnou písemnou odpověď na náš návrh, nicméně okolo oběda se za námi do kanceláře zastavil jeden z adresátů našeho emailu.. Bavili jsme se „per huba“ o tom, že náš požadavek chápe, a že chystají nějaká další dílčí hygienická opatření, jako že se o 15 minut natáhne obědová pauza ( kvůli menší koncentraci lidí v jeden moment v kantýnách ) apod., a že vícero informací bude uveřejněno ve firemním expressu, viz: HMMC Express 16.03.2020 Rovněž nám bylo sděleno, že se uvažuje o organizaci přesčasové práce na převodovkárně, a to již tuto sobotu na ranní a odpolední směně.. 
Prozatím to tedy vypadá tak, že se výroba nezastaví, ani neomezí, a ba naopak se ještě vesele plánují sobotní přesčasy.. Přitom na „plusku“ vrcholový managment píše, že „zdraví zaměstnanců je pro nás na prvním místě„.. NĚCO JE TU ŠPATNĚ VE STÁTĚ NOŠOVICKÉM !!!

112 komentářů: „Co bude dále…..?!

 1. lidi na linkach ubyva KIA čeka na hyundai ale taky maji problemy kdyby aspoň dali vědět a rovnou řekli že robit budem do patku a pak utrum ale oni ne porad mlži jen abyse dovyrobili ty jejich polokarbonove auta ale že věčina aut co sjedou z linek nema dily to je nezajma

 2. Ahoj Patriku,

  velice oceňuji Tvou činnost a stojím za všemi kroky, které činíte v souvislosti s nákazou. Je zvláštní, že přestože žijeme v jiném století, jiném systému, vlastnosti lidí ,kteří mají rozhodovat a někdy rázně bouchnout do stolu a vzít na sebe osobní zodpovědnost se nemění.

  Jako pamětník ČERNOBYLSKÉ TRAGÉDIE vidím ten samý alibismus u zodpovědných lidí a pohrdání námi , obyčejnými lidmi, kteří nemají ambice někoho vést či řídit, nemají ambice mít možnost koupit si za své prémie cestu kolem světa. Chceme se těšit se svými rodinami , chceme být dobrými rodiči a vychovávat své děti ,chceme být dobrými dědečky a babičkami a těšit se ze svých vnoučat , chceme i samozřejmě pracovat , ale pracovat v podmínkách neohrožujících naše zdraví a životy.

  Vy , kteří rozhodujete, přijďte mezi nás na provozy, jen tak bez roušky, podejte nám ruce a uklidněte nás, že se nic neděje a že to dění okolo nákazy je jen nafouknutá bublina. A pak jeďte domů prostředkem hromadné dopravy. Běžte za svými manželkami , za svými dětmi , za svou babičkou a svěřte se jim , jací jste hrdinové , že jste byli v kontaktu s více než 100 lidmi , bez roušky a že jste si s nimi sdíleli jídelnu ,dopravní prostředek a WC. Vaše rodina Vás za to jistě pochválí.

  Omlouvám se, za toto emotivní vyjádření ale nemůžu si pomoct……

 3. A my si nasadíme roušky motýly a beruškami a půjdeme se nakazit do kantýny, páč jíst někoho v roušce jsem ještě neviděl…ledaže by nám jídlo mixovali a my ho mohli jíst brčkem. :-))))))

 4. Kolínská automobilka TPCA přeruší kvůli aktuálnímu vývoji pandemie koronaviru výrobu již dnes před půlnocí. Původně se měla zastavit 25. března.

  1. List Financial Times uvedl seznam evropských továren automobilek, které zatím zůstávají v provozu. Je na něm i jedna česká, nošovická Hyundai.

   Tady je kompletní výčet posledních ostrovů pozitivní deviace: továrny Volvo ve Švédsku, továrna Kia na Slovensku, továrna Hyundai v ČR, britské továrny Jaguar Land Rover (slovenské se zavřou v pátek), britská továrna Honda a její italská výrobna motocyklů, britská továrna Aston Martin. Ostatní už stojí nebo se zastaví během tohoto týdne.

 5. Když si člověk přečte na netu tuhle zprávu, tak si připadá jak z filmu Postradatelní:
  Koncern Volkswagen přeruší provoz nejen ve Škodě, ale ve všech evropských továrnách ve Španělsku, Portugalsku, Itálii či ve slovenské Bratislavě. Odstavení celkem 35 evropských závodů oznámily už v pondělí automobilky Fiat Chrysler, PSA Group nebo Renault.

  1. Všechny automobilky zavírají jen hyundai ne proč?? Na co čekají?? Berte všichni nemocenskou, riskujete vlastní zdraví i zdraví všech ostatních.

   1. O to jim jde, cekaji, az co nejvice lidi vezme nemocenske, aby je po 15 dnech platil stat, protoze nikdo nevi, co bude po 14 dnech, na ktere by zavreli fabriku.

   2. naopak je třeba využít situace a posílit na trhu, když ostatní stahují ocas. Odvaha, oddanost k práci a nenechat se zastrašit nějakým nachlazením, na které stejně umírají jen staří

    1. Kdyby jsi četl, tak to není nějaká ,, rýmička“ a zabije to klidně i mladého sportovce, tak tady nerozdávej rozumy…

 6. Škodovka zavírá, TPCA taky. Jen my budeme dál riskovat zdraví nejen své i našich nejbližších. Proč asi nechodí ti co o tom rozhodují mezi námi po lince a nevysvětlují proč je správné takto riskovat. Protože jsou zalézli v kanclu s rouškama a mají strach stejně jako my.

 7. Jsem z jedné firmy, která dodává produkty pro DYMOS, tak sleduji dění u vás a zjištuji, že jednání vedení je úplně stejné ne-li horší. Styl mrtvý brouk na ně sedí jak zadek na nočník.
  Nic se neděje výrroba se valí o 106 i když zaměstnanců je den o dne míň a míň.

  1. Noční směna právě od 22h nevyrábí čekame co bude údajně chybí dost lidí že by konečně konec?

 8. Za to mě nekdo nebude mít rád.., ale na jedné směně je unás taky starší neproduktivní přespadésátník a všiml jsem si, že není úplně zdravotně fit..
  Je to takový hodný strejda příhoda co se rád vybavuje…
  A už nechodí do práce, deru se jako opík mladý kluk na jeho místo, když to nedá…To je život !

 9. ..kolik odvážlivců se mnou v Karviné do toho busu vleze…Mám kašel, ale bude to asi alergie. Nemám na výběr, ale vezmu si roušku…díky za pochopení.

 10. Strašně by mě zajímalo jaké varianty mají na stole a kolik tam těch lidí už pracuje z bezpečí domova.

 11. A to je jako odpověď ? Myslím ze nato mají i určitý čas na jasnou a rozumnou odpověď takové odpovědi jakoze ve čtvrtek nebo v pátek ať si strčí někam a myslím ze i odborum musí dat vyjádření do 24 nebo 48 hodin A ještě v této situaci každý se boji o své zdraví a rodiny a oni daji tuhle odpověď hodné paťáka? Jen Škoda ze lidi mají strach i když vlastně nevím s ceho ze neuskuteční velkou stávku lidi uvědomte si ze bez nás jsou v …… tak by se tak měli začít chovat .A zdraví zaměstnanců na prvním místě ? určitě a pokud lidi ani roušku nedostanou tak co po nás vlastně chcete ? V tomhle případě můžete vlastně i odmítnout pracovat protože jste v ohrožení a v tomhle případě ohrožení života tohle už není sranda !

  1. takze nocni dnes jde normalne do prace? jestli ne snad daji vedet drive nez odpoledni smene jelikoz v te dobe uz bych byl na ceste do prace a pokud to neni nutne tak bych nerad jezdil mhd tam a zpatky…

  2. Myslíš si že to je jen tak, zastavit výrobu a zastavit dalších 5 firem ? Nebo kolik jich je ? Jasně jde o zdraví, ale jde tu taky o vaši práci.. Ani nevíš kolik lidi už jsou a budou bez prace,a firem..Kdyby žádná z firem byla bez dluhů což skoro ani vlastně nejde.. Věř nebo ne zavřou to hned.

  3. Berte to tak že v sever.moravskym kraji je Frýdek Místek na tom nejhůře, víte kolik z Vás tam můžou být potenciální přenašeči? běžte všichni bez roušek za vedením firmy ať si to uvědomí

 12. Takže jak se dalo očekávat, jediný Hnuhdaj jede dále, nezbývá než čerpat nemocenskou. Moc děkujeme.

 13. Chtěl bych poprosit lidi, kteří pracují na svařovně u zakládacích jigu a na BC lince, aby neplivali na shuttle ani na jiné zařízení. Děkuji

  1. Dělaji si srandu? Jak se může v jeden den zrušit zbytek ranní, odpolední, ale noční jet normálně? Už jen proto, co se děje se to má sakra zavřít!! Nemluvě o tom, že pro nás, co pracuji na skladě a zásobují linku je to ještě horší, protože subdodavatele zavírají své firmy a kamiony přes hranice nechtějí pouštět a nastává problém chybějících dílů!!! Jste sakra normální? Už tak jsme pod stresem kvůli nějakého debilniho viru a ještě se máme stresovat, abychom dovezli na linku aspoň třetinový vozík s materiálem? To fakt nemůžete sakra myslet vážně!!!!! Tohle je bezohlednost vůči všem zaměstnancům a ne jen vůči zaměstnancům Hyundaie!!!!!!! Fakt si zaklepejte na čelo!!!!!! Vzpamatujte se!!!

  2. Jsem smutný, když si neváží zaměstnanců. Z jedné strany chabé výkřiky plné díků, z druhé nás nechají pochcipat v továrně. K čemu jim to vlastně je, nechat závod v chodu, když jim tam potom stejně do čtrnácti dnů nikdo nepřijde, protože bude větší polovina, ne-li všichni operátoři nakaženi a budou bojovat o život, nebo budou v nařízene karanteně. Vedení by si mělo sáhnout na srdce a uvědomit, zda je lepší přijít o pár korun, které se dají dohnat jinde, jindy a jinak, nebo mít z ostudy kabát a na svědomí lidské životy svých zaměstnanců. Tahle ta situace není sranda!!! Vážně!!!

 14. bohužel jak to vidim kdyš zazvoni na oběd tak věčina hr na jidlo a ani si nezajdou umyt ruce prostě co nejdřive pro tacek a k okinku abych ještě stihl cigo pak je vidim jak 10 minut čuči do mobilu ale hygyjena jejim v niveč. roušky nejsou a jestli někdo šije byloby dobre je u vratnice rozdavat včera na nočni tam satla skupinka individuji v rouškach a natačeli si lidi jak dou do prace bez roušek

 15. Myslel jsem, že to neřeknu..,ale asi se lépe nakazit dříve jak uváděl na lince jeden T/L, kdy se ještě o mě někdo postará, než bude za měsíc půlka populace nakažená, asi má pravdu

  1. Ten T/L asi moc chytry nebude. Nejlepsi je se nenakazit vubec. To ze se nakazis na zacatku pandemie neznamena ze se nemuzes znova nakazit v jejim dalsim prubehu. Kdyz uz se nakazit tak radeji na konci pandemie kdy uz bude veda i medicina vedet rozhodne vic nez vi ted.

 16. Skupina Volkswagen kvůli koronaviru uzavře na dva až tři týdny své evropské provozy. Poslední směna ve většině závodů bude tento pátek, uvedl koncern.

 17. Když byla zasažena Korea, tak to tam zastavili, ale tady ne, jo cizinec není našinec. Jsme jen otroci.

  1. Banda brečí, proč to nezastaví atd. Tak zůstaňte doma na lístku jako já a máte klid! Nebo se bojíte o těch pár zanedbatelných litrů z bonusu? Buďte normální a ne ovce co bečí. Buďte vlci!

   1. Když zůstanu doma na neschopence, tak nebudu moct jít ani nakoupit a vše zůstane na manželce..to mi moc hrdinské nepřijde.

    1. Myslíš ze ti jako přijde kontrola nebo co ? klidně zajdi za manželku nakoupit tohle je blba výmluva

     1. Neboj te se jak se dozví lidi ze tam je nakažena paní a porušila karanténu to bude teprve ostuda a trapas pro Hmmc!!!!!

    2. Preplnene sutobusy plne potencialnich coviďáků dojede večer ..Zavřel Fiat v Polsku, Škodovka Kvasiny, walkswagen Slovensko. Jen Korci se drží. Nají nařízeno z mateřské lodi v Koreji jet stůj co stůj bo jim v koreji kolabuje ekonomika ! My jsme pro ně jen čísla !!

   2. Velká pravda.Když si polovina zaměstnanců vezme nemocenskou, asi se jim bude velmi dobře vyrábět.

 18. Otázka času kdy se to potvrdí u jedne zaměstnankyně která měla být v karanténě kvůli její rodině která byla lyžovat a také měla nařízenou karanténu. porušila to a veselé si šla do práce *nemocná* odůvodněno mam jen anginu, nebojte.To je zodpovědný člověk!!!

  1. Taky jsem to slyšela. Covid má již potvrzený i její manžel.
   Nejspíše tím svinstvem zamořila HMMC !

   1. A to jako nikdo neřeší ? Jako myslím HMMC ?a ta paní jako chodí dále do práce ? Nevíte někdo ? Tohle je hnus a pokud měla mít karantenu a porušila ji tak doufám ze ji zavřou !!!!

    1. Včera měla okamžitě opustit halu a jed domů, protože to šlo na ni poznat že je bledá a není něco v pořádku,bohužel to bylo ze sekce řidičky a jak píšete mohlo se nakazit mnoha zaměstnanců co sní pracují a auto si předávají… Jak už tu někdo píše její manžel také v ten samý den musel opustit svoje zaměstnání!!Bylo by fajn aby se tohle dozvěděli tam nahoře a hodlají stím něco dělat..

     1. Tak tohle musí stačit nebo ať tady napíšou jméno toho kdo to Bere na sebe a Bere za to zodpovědnost ať víme za kým pak jít . Dekuji

     2. Včera ráno při poruše na lince ve svařovně se přišel podívat manažer údržby. Údajně se v pátek vrátil z Rakouska. Samozřejmě rouška žádná. Jen si přišel zařídit práci z domu, aby mohl být v karanténě. Tady je vidět zodpovědnost vedení a úcta k zaměstnancům.

 19. Všichni čekáme co bude a jak rozhodne HMMC, jsme subdodavatelé a začínáme mít potíže s dodávkami našich materiálů. Jak ve výrobě (chybí nám lidé) tak v logistice (auta jsou ale nemáme řidiče). Jedeme na dřeň a to jen proto že HMMC se zdráhá vypnout linky. Chápu ekonomický průser, ale takhle se to nedá zvládnout. Držte se

 20. At co nejvetsi pocet jde ihned na nemocenskou a proste to tam zkolabuje. Je az strasne, ze vedeni samo to nenapadlo a muselo se cekat az se ozvou odbory. Pracuje tam inteligence, vubec kdokoliv nebo z se zavreli doma s pocitacem?

  Nebo je celorepublikova karantena a ji dodrzujem VSICHNI a otevreny jsou jen obchody, drogerie a podniky s lekarskymi potrebami a zbytek pracuje z domu, jestli muze nebo ta karantena je jen heslo…

  Podivuhodna je „spolecenska zodpovednost“ vedeni teto firmy.

 21. Pratele nalejme si cisteho vina. Vyroba by klidne mohla probihat, ale firma by musela zajistit pro zamestnance odpovidajici ochranu tj. respiratory tridy FFP3, gumove rukavice plus speciální bryle na ochranu oci. Dale spolecnost zajistujici dopravu zamestnancu by musela zajistit aby v jednom autobuse bylo max. 9 cestujicich + 1 ridic a protoze ma koronavir inkubacni dobu 5 dni /tj. 5 dni kdy nakazeny koronavir siri a pritom nema zadne priznaky nakazy/ muselo by tech 10 lidi v autobuse jezdit cely tyden stejnych, aby slo v pripade nakazy dohledat komunitni anamnezu. Nezlobte se, ale prodlouzit obedovou pauzu o 15 minut neni dilci hygienicke opatreni, tohle je z virologickeho pohledu vtip.

 22. Držte se tam všichni, já šel taky dobrovolně do izolace.

  Nepochopím, že i v době celosvětové pandemie vysoce infekční nákazy tady někdo nezastaví výrobu. Máme plné sklady aut, ale chybí nám roušky, respirátory pro seniory a hlavně pro zdravotníky. Něco je očividně v tomto státě špatně.

 23. Tady jde vidět že někdo práci žije a má rád anální cestování. Nic proti mám rodinu a nerad bych někoho nakazil a myslím si že když budeme čím více lidí doma i těch 14dni tak to pomůže mnohem lépe než aby jsme se nakazil dříve a mnohem více lidí.

 24. Na 2 stranu..jak to tu čtu..“MY CO RISKUJEME“ měli bychom být v budoucnu „zvýhodňování“..nebo nevím mít nějaké jiné pracovní oblečení…prostě TI co tady byli..chápete.?

   1. A tenhle znáš? „Jsem slyšel, že při Černobylu zařvali jen dva lidé“ „Jo. Jeden řval: „VYPNI TO!“ A druhý: „Nejde to!““

  1. Na jedna strane vlada uzavre hospody a vse mozne, kde se muze potkat vic nez 30 lidi, ale hmmc nevadi misto, kde se potkava mnohem vic. Trochu mam obavy, ze se neceka na prvniho nakazeneho, ale diky prenosu viru 1-2 tydny na 1. Nakazenou smenu. Doufam, ze CR bude lecbu vymahat po hmmc. Navic si nemyslim, ze ted nekdo obchazi autosalony a kupuje auta…

 25. Upřímně promysleli jste si to? Co si myslíte že tou 14 denní odstávkou získáte? Nyní je v ČR 300 nakažených. Za 14 dní jich bude 1000 možná 3000. A vy budete muset do práce. Za dva měsíce budou možná desítky tisíc nakažených, přesná čísla nikdo neví. To chcete doma sedět až do doby kdy to přejde? Až se vyvine vakcína? Půl roku, rok? Za mě možnost 14 denní odstávky si nechme na horší časy které jistě příjdou. Nyní jsme opravdu na začátku. Jestli chceme tuto zdravotní krizi zvládnout tak musíme prvně začít u sebe. Je hezké že si lidé myjí ruce i 10x za směnu ale to není nic platné když pak na lince, u oběda z ani ne metrové vzdálenosti vedou vášnivé rozhovory s Pepou, Lojzou, Frantou, Patrikem a takhle na sebe navzájem prskají.

  1. Uvědomujete si, že lepší je podniknout radikalnejsi kroky právě v době, kdy to ještě není tak rozšířené, než počkat až se to rozšíří a ještě to podpořit velkou koncentraci lidi na jednom místě a „nechat si odstavku na horší časy“?

   1. Co si teda od toho radikálního kroku slibujete? Snad ne to že 10 000 zaměstnanců Hyundaie něco změní na šíření koronaviru v 10 000 000 Česku? To vážně předpokládáte že po těch 14 dnech se budete vracet do světa bez koronaviru nebo co?

    1. A ted mi prosim sdelte, jak by jste to vyresil vy, kazde zpomaleni je jenom krok spravnym smerem. K cemu je to, ze se zavrou skoly, omezi obchod, sluzby, zavrou hranice, kdyz se nam tu vesele vraceji obyvatele ze zahranici, co museli vyuzit toho, ze je to za polovinu.. ze v tovarne jako je hyundai, kde je to hlava na hlave, bez radnych opatreni vuci cemukoli, se to muze rozsirit tak rychle, ze nez bude mit prvni clovek prizneky, bude cela smena doma, se svymi blizkymi, kteri nechodi do skoly, delaji praci z domu, nebo jsou v dobrovolne karantene a vesele to roznesou na celou rodinu. Opravdu se divim, ze vam tohle musim vysvetlovat a rozhodne nejsem zadny odbornik na pandemie, nebo epidemie… tohle je cisty selsky rozum. MHD, doprava, obrovske podniky… urcite to nejde jen tak zavrit, je to hromada financi, ale bohuzel, v teto situaci se musi zacit myslet hlavne na zdravi lidi a ne na zisk a verte, ze lide by urcite radi plan dohnali v dobach, kdy nebudou muset resit to, ze si tenhle kentus donesou domu z prace, od nekoho, kdo neni dost zodpovedny na to, aby sam sebe nahlasil, po tom co u sebe eviduje priznaky a nebo nedodrzuje zakladni hygienicke postupy a nebo je teprve v inkubacni dobe a tudiz nic nevi. A muzu rict jen z doslechu a jde o opravdu maly vzortek potencionalnich prenasecu a maly myslim v jedincych, co naprosto kaslou na nejakou karantenu a vsechno zlehcuji a vy si myslite ze v tak velke firme jako je hyundai, ktery i se subdodavateli cita na 11 000 lidi ktery s polu nejakym zpusoubem prijdou do kontaktu, tak je 11 000 zodpovednych lidi? Bud v hyundai nedelate a nebo to neni ve vasem zajmu a nebo jste jeden z tech lidi, co to zlehcuji. Ja osobne nejsem rizikova skupina, ale mam kolem sebe blizke lidi, kteri jsou a na ty je treba myslet.

     1. „Prý“ meleš absolutní nesmysly!!! Odbory dělají VŠE co je v jejich silách, aby zaměstnance maximálně podpořily a pomohli jim! Stačí se informovat u důvěrníků.. Mají info hned a z první ruky, protože situace se teď vyvíjí z hodiny na hodinu..

  2. A ty to celé sleduješ z povzdálí a jestli se náhodou nakazíš asi přežiješ…
   Chceš jít po vzoru UK ?

   Ok..ekonomiku stejnak nespasíš..to dříve než bude těch tvých 10000 nakažených v Čr, isolujou Nošovice

 26. Sorry jako, ale bez roušky mě zaměstnavatel vystavuje nepatřičnému riziku ! A jako takovému můžu s tímto vědomím odmítnout práci bez POSTIHU ! Klidně se budu soudit !
  Je tu nějaký bezpečák co tomu rozumí ?

 27. Ekonomika jde do háje, raději jdu rozměnit s rouškou na EUR, začíná se propouštet v AAA a jinde a na hranicích zmatek.
  Zdraví máme však jen jedno.
  Já do toho autobusu večer nevlezu. Beru ošetřovné !

 28. Hlavně že dneska chodil team leader a ptal se na přesčasy… Takže místo toho aby sme byli co nejvíce doma tak chtějí co nejvíce být v práci… Taky roušky nejsou nikde k sehnání a dneska v autobuse kašlal jeden přes druhého .

  1. Souhlasím. V autobuse to je skoro každej děn . kašlu jeden přes druhého nedodržiavaju hygienické návyky, kaslu okolo sebe aby nakazili druhých. Milujem taký lidi

  2. Nebrecte tu kdo chce at jde na nemocenskou kdo chce at jde do prace cim vic lidi bude na nemocenské stejně hyundai zavřou protože nebude pracovní síla každý má svůj rozum větší problém je že mám těžký zánět ruky a nikdo mě neosetril pres telefon mi vystavily nemocenskou a ahoj vyhodily mě i z pohotovosti a všichni říkají to samé pokud to není zivot ohrozujici neosetruji nikoho tomu říkám problém.

  1. Převodovkárna má nejen sobotní přesčas ale taky 16 náctky za chybějící lidi. A pěkně povinně, jinak příkazem. To super přístup.

 29. Souhlasim s uzavrenim. U nas na lince nelze drzet takove odstupy, vetsinou pracujeme ve dvojicich a pochybuju, ze nam da nekdo rousky. Mam strach jit do prace. Mam doma rodinu. Tak hlavne, ze pojedou linky..

 30. Taky tak nosím roušku ale ostatní nikoly kde kdo tam zakasle smrka jídelny plne kontakt se vsema na 100% ale kromě dezinfekci a pár letáku žádná ochrana ze strany Hyundai není vidět. Je to časovana bomba. Ale tak hlavně ať jedou linky že…….

  1. Mám vypité, píšu zamestnavateli. Nejdu! a snad to brzo zavřou.
   Ty pč. !! Takové ohnisko ! Pry jsou už v karanténě i …

  1. Stávku bych klidně podpořil. Když se k nám firma chová lajdácky, proč se taky tak nezachovat. Problém je že s 1000 odborářů by šlo do stávky tak 20. Jestli vůbec.

 31. Jsem za mám doma 3 malé děti, manželku, tchýně která pracuje v nemocnici,tchána který je po zákroku ze srdcem pro mně je přednější zdraví a zabezpečit rodinu před nákazou tak že vidím to asi na osetrovne rodiny a nebo nemocenskou

  1. A to prý chtějí aby šla prevodovkarna v sobotu do práce. Že kdyby se to prý zavřelo ať je naddělano.

 32. Totéž pravidlo platí i během obědové přestávky,zákaz shromáždování,ale v kantýnach je v jednu dobu kolik,100,200,300 lidí ? Odstup u stolů,ve frontách žádný. Roužky zaměstnavatel distribuje ? Mám až noční. Doufám že jím to do té doby nějak dojde v těch hlavách a bud zastaví výrobu,anebo podniknou opatření proti šíření.

 33. Jsem řidič co zásobuje hyundai.Nařídili nám nosit roušku po vjezdu do Hmmc.Jsem v areálu ve styku se spousty zaměstnanců a oni roušky nemusí? Tak mi řekněte co je to za bordel.Ja je nakazit nesmím a oni mne ano? Budu to řešit se zaměstnavatelem a odmítám jezdit do areálu.Buď budeme opatrní a budeme si vážit naše zdraví nebo ať to zavřou.

 34. Take přemýšlím určitě je lepší přijít o pár tisíc než o zdraví nebo život pokud nebude firma normální a nenecha nás doma vidím to na nemocenskou

 35. Lubię swoją pracę ale w takim przypadku powinniśmy się izolować jak nam nakazują władzę i siedzieć w domu aby to przeczekać i nie zarażać ani też roznosic

 36. Taky to nechápu jsme jenom lidi a zdraví máme jen jedno a určitě nechceme odcházet ze strachem do práce že to můžeme dostat a pak přijít domů a nakazit milovanou rodinu doufám že ti nahoře dostanou rozum a stoupnou výrobu na 14 dní..

 37. Tohle jsem říkal ještě před nouzový stavem,zavřít vše a NIKDO NIKDE,vyjímaje potravin a nemocnic

 38. Souhlasím se všemi také jsem kontaktoval lékaře a byla mi doporučena nemocenská z důvodu předešlé nemoci plic a opravdu se mi nechce jezdit v přeplněném buse hodinu denně. Držte se všichni ale nevěřím že továrnu zavřou. Peníze a zisk jsou pro ně víc než lidské zdraví. Jen nechápu kdo ty auta bude kupovat když všichni jsou nemocní a řeší jen zdraví.

 39. Je vážně smutné že u nás nejsou roušky a na WC ani dezinfekční mýdlo. Lidé se očividně řídí heslem „práce na prvním místě“..

  1. Na každém WC je dezinfekce rukou, na všech vstupech na kantynach a také na všech odpočinkových zónách….

 40. Taky přemýšlím o “ dobrovolné“ karanténě. Nepotřebuji se nakazit. Raději přijdu o nějaké peníze,ale budu zdravý…

  1. Někdo se tu bavi o desinfekci ?

   Hyundai jebe na desinfekci bo ji jednoduše nemá dostatek a roušky pro lidí nemá…

   Covid roznáší ostraha i lidi mezi seb ou!

 41. Souhlasím s panem Fupšou a děkuji mu, že jim to takhle sdělil. Sice nejsem ten typ, který panikaří, avšak prevence je prevence(ano chci ji dodržovat)…Nechápu však co je to za karanténa, když v kauflandu potkáme 100 lidí a v HMMC? Minimálně 10x více…nemluvě o hygieně na WC. Mnozí si ani nemyjí ruce, nesplachují po sobě a s takovými lidmi mámě být na směně v tuto současnou dobu? Doufám, že podnik uzná za vhodné co se momentálně dějě a na chvíli zastaví provoz.

  1. Přesne súhlasím s vámi, tej hygienie druhých který to nedodržiavajú! proste ….., hlavne po WC si nemyjú ruce, nebo si nemyje ruce pred jedlom a takovými lidmi máme pracovat takovou dobu.Nebo takovými lidmi si podávame ruce. Nekomentujem je to ich zdravie nie moje, ale štve ma to že kvôli takým lidem sa to zhorší a nakazíme sa. Napr. su taký typy lidi který chodia do práce aj nemocný nedávaju pozor okolo sebe. Kaslu okolo sebe nedodržiavaju hygienické návyky (napr. pri kašláni a kýchani si zakrývat ústa paží nebo kapesníkem).

 42. Jako řidič dovazející díly z Sungwoo Hitech do Hmmc. Jsem dostal příkaz nosit v areálu Hmmc povinně roušku. Proč toto neplatí i pro zaměstnance Hmmc? Rozumím tomu dobře, že my ze SW nakazit zaměstnance HMMC nesmíme, ale naopak to je v pohodě?

  1. Přesně,tak samo jak vrátný řekl že Korejce nesmí kontrolovat a obtěžovat je,to je masakr

 43. Děkuji odborům za tuto výzvu. Myslím si, že výzva nebude vyslyšena a já si raději naordinoval dobrovolnou karanténu a vypsal si po dohodě s praktickým lékařem nemocenskou. Zdraví máte lidi jen jedno.

  1. Taky to nechapu celá moje rodina nechodí ani ven ať to nechytnou a já budu chodit do práce třeba to chytnu a nakazil celou rodinu docela to ztrácí logiku

  2. Dobrý den,pracuji u dodavatele pro HMMC,pokud hyundai nepreruší výrobu,tak všichni dodavatelé budou muset dělat!všude tomu velí korejci,ti drží spolu,vše může zastavit jen výroba v hyundai!doufám že dostanou rozum!!!

   1. Řeknu k tomu asi tolik.. když nezavře dobrovolně Hyundai, zavřeme ho my!! Ja uz dnes rano šla pro nemocenskou. Včera mi ta nezodpovědnost firmy bohatě stačila. Nebudu se každý den cestou z práce třepat, že nakazím svou rodinu. Toť vše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..