8 Led

Občasník číslo 78

Sumář nejen letošního nárůstu našich mezd, ale i toho, co garantuje nově uzavřená Kolektivní smlouva kolegům ze sesterského závodu v KII, naleznete v našem prvním letošním čísle! A k tomu třeba i dílčí úpravy odborového paušálu od T-Mobile, či termín poslední možné distribuce nevyzvednutých vánočních poukázek..

občasník číslo 78- VERZE K TISKU,CV

2 komentáře: „Občasník číslo 78

 1. Poněkud jsem se pozastavil nad větou „Ruku na srdce – vyjednávat nyní, tak bychom byli rádi za volňásky do kina.. “ .
  Zkusím to trochu rozvést.
  1. Vedení odborů by nikdy nemělo dát najevo že nemáme právo na zvýšení mezd.
  Myslet si můžeme cokoliv ale říkat tohle veřejně je nepřístupné. Je to tabu protože o tuto větu se v příštích letech může opřít náš zaměstnavatel.
  2. Proč si myslíte že bychom letos neměli právo na zvýšení mezd? Protože fabrika nejde na 100%? Tak to je špatně. Posuzovat to jestli máme morální právo na zvýšení mezd by jsme měli podle toho jaký je očekávaný čistý zisk fabriky v daném nebo v předešlém roce. A ne podle procentuálního naplnění výrobní kapacity. Toto nechejme našemu zaměstnavateli.

  Pár čísel
  Za rok 2018 jsme měli čistý zisk 7022 milionů Kč to je 2 430 000 Kč na hlavu každého zaměstnance. I kdyby to letos vycházelo na 2 000 000 Kč na hlavu tak máte pocit že nemáme za svou práci nárok na zvýšení mzdy za celý rok o pár desítek tisíc Kč?

  https://www.auto.cz/zisk-automobilky-hyundai-vzrostl-nejvice-za-sedm-let-130241

  1. To přeci nejde to takto vytrhnout z kontextu, a určitě nikde nezaznělo, že nemáme právo na zvýšení mezd! Bylo to spíše myšleno tak, že by se nám ( vzhledem k množství odstávek ) velice špatně vyjednávalo, a obdobně to cítí i drtivé množství našich kolegů.. A zároveň to mělo vyznít i tak, že né vždy je Kolektivka podepsaná na 2 roky zrovna špatnou volbou, což si donedávna ještě mnoho našich kolegů bohužel myslelo..!

   No a k tomu „čistému zisku“.. Při vyjednávání jde pouze o jeden z mnoha ukazatelů, o který se opíráme- mimochodem víte, že účetně lze s tímto číslem i trošku manipulovat? Není sice zanedbatelný, ale taky není nejdůležitější! Ale samozřejmě, že i já jsem zvědav na účetní uzávěrku za rok 2019.. 🙂

   Pokud bude zájem, můžeme na toto téma pohovořit i osobně, protože všechny ty věci okolo nelze shrnout pouze do pár vět.. 🙂

   Každopádně díky za Vaše postřehy..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..