26 Lis

Parafráze na kolektivní vyjednávání v závodě KIA Žilina

My máme NAŠTĚSTÍ i pro příští rok již vyjednané- o to více tedy máme čas sledovat vývoj u našich nejbližších kolegů.. A dlužno dodat, není to důstojná podívaná!!! 🙁 Začalo to doslova jako ve válce, prvně dělostřelecká předpříprava = výpovědi třem členům výboru včetně předsedy. Ruku v ruce s tím jde zoufalá propaganda a poštvání vlastního obyvatelstva proti jejím obráncům = tiskový mluvčí firmy veřejně prezentuje, že firma za nic nemůže a za vše naopak mohou ti „škaredí“ odboráři. My tam však osobně byli a na vlastní oči viděli, která z dotčených stran tady lže! No a pak začala samotná bitva, kdy je hlavním cílem eliminovat nejsilnější jednotky nepřítele = snaha poštvat členy výboru proti vlastnímu předsedovi, a k tomu je dostat do časového pressu..

Tohle není důstojné kolektivní vyjednávání, a už vůbec tady nejde mluvit o sociálním dialogu- tohle je opravdu svým způsobem válka! :-((( Bohužel jde o standardizovaný postup v konglomerátu HKMG, kterým jsme si i u nás ( ve své podstatě ) v minulosti prošli..

Já chci a budu věřit, že naši kolegové na Slovensku ukážou svou odvahu, a v těžkých chvílích podpoří ty, kteří za ně nasazují ( s vypětím všech sil ) nejen své zdraví!!! Tak jako chci věřit, že i u nás pracují uvědomělí zaměstnanci, jenž se nenechají jen tak snadno oslnit zlatým pozlátkem, protože nikdy nevíte, kdy a kde se ta válka ukáže příště…..

1 komentář: „Parafráze na kolektivní vyjednávání v závodě KIA Žilina

  1. Pěkně napsáno – doufám, že nejsou lidé tak hloupí, aby těmto žvástům z dílny KIA uvěřili. Nebo opravdu někdo chce věřit tomu, že zaměstnavatel chce vlastně dát lidem více, než co navrhují odbory? A naopak ty zlé odbory to nechtějí dovolit? Fraška.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..