11 Dub

V KII to zavání štrajkom

Včera ve 14:00 hod uplynula lhůta, do které mělo vedení sesterského závodu šanci přistoupit na poslední kompromisní návrh místní odborové organizace. Nestalo se, a tak byla obratem vyhlášena stávková pohotovost!!!

Na pátek je pak uvnitř areálu naplánováno shromáždění zaměstnanců na podporu návrhu odborové organizace. Mimochodem, stejná akce v loňském roce byla některými tamějšími specialisty popisována korejským nadřízeným, jako uvítací shromáždění na počest jmenování nového prezidenta závodu. :-)))

Nepadne-li na stůl dohoda obou stran ani po tomto shromáždění, uskuteční se již tuto neděli členská schůze, která rozhodne o organizaci a cílech stávky. Podrobnosti o vývoji situace si můžete přečíst v posledním  2 SPECIAL KV KOVAK KIAK

Dnes jsem zároveň předsedovi tamní odborové organizace zaslal podpůrný dopis podpora KIA 2018 s tím, že jsme připraveni se ještě více technicky či osobně zapojit do boje za tamější růst mezd- přece jen, jsme defacto jeden podnik.. Vzhledem k tomu, jak dopadla poslední kolektivní vyjednávání v ostatních automobilkách v bývalém Československu ( VW, TPCA, Škoda.. ) věříme, že i zaměstnanci u nás v Nošovicích již čím dále více chápou, že bez odborové organizace, osobní odvahy a společného úsilí, to prostě nikdy nikam nedotáhneme!!! 

2 komentáře: „V KII to zavání štrajkom

 1. Jaké je procento odborářů v KIA Žilina z celkového počtu zaměstnanců?
  Případně i v jiných automobilkách a montovnách.

  1. V KII je cca stejně zaměstnanců jako u nás, včetně cca 250 agenturních. Z toho tam mají přes 900 odborově organizovaných členů.
   V HMMC máme při podobném celkovém počtu zaměstnanců velký podíl těch agenturních- cca 750. Jinak aktuálně je u nás v závodě cca 800 odborářů.
   Z ostatních montoven bohužel neznám relavantní data… V TPCA mají totiž tři různé odborové organizace a Škoda je stát ve státě. Někde ale teď vyšlo, že mají 34 000 odborově organizovaných zaměstnanců…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..